Sinan Meydan

tarafından
11
Sinan Meydan

Tarihçi & Yazar

Sinan Meydan, 1997 yılından itibaren Atatürk üzerine çalışma göstermiştir. Atatürk’ü “Tam bağımsız, Çağdaşlaşma, Ulusal Egemenlik” sözleriyle tanımlamıştır. 

Atatürk hayranlığı ve tarihi objektif bir şekilde insanlara anlatmasıyla gündemlere gelen Sinan Meydan Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

Sinan Meydan Kimdir

Sinan Meydan, Artvin’in Şavşat ilçesinde 1975 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. İlk ve orta öğrenimini Vahdettin Yıldız Ortaokulunda ve Şavşat Lisesinde tamamlamıştır. 1993 yılına gelindiğinde üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesin de Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1997 yılında mezun olmuştur. 

Üniversite yıllarından itibaren, Atatürk ve yakın tarihe ilgisi olan Sinan Meydan, 1997 yılından itibaren ise Eski Türk Tarihi, Atatürk ve Cumhuriyet tarihi üzerine araştırma yapmaya devam etmiştir. Böylelikle de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarih Ana bilim dalında master yapmıştır.

Çalışmalarının odak noktası her zaman Atatürk olmuştur. 

Yazdığı her kitapla, insanların ilgisini çekmeyi başaran başarılı yazar, son zamanlarda kitap raflarında adını en ön sıraya çıkarmayı başarmıştır. 

Son zamanlarda özel bir kurumda Yakın Tarih dersleri veren Sinan Meydan, Saklı Tarih adlı bir programla her cumartesi öğle saatlerinde Halk Tv de insanlara bilgi vermeye devam etmektedir. 

Sinan Meydan’ın Kitapları

2002 yılında Bir Ömrün Öteki Hikayesi: Atatürk, Modernizm, Din ve Allah,

2005 yılında Beyaz Kule, Atatürk ve Kayıp Kıta Mu, Son Truvalılar, ve Turuvalılar, Türkler ve Atatürk”, 

2006 yılında Atatürk’ü Doğru Anlamak İçin “Nutuk’un Deşifresi” ve Sarı Lacivert Kurtuluş,

2008 yılında Atatürk ve Kayıp Kıta Mu-2 ve Köken 

2009 yılında Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planı

2010 yılında Sarı Paşam, Mustafa Kemal İttihatçılar ve Abdülhamit II, Atatürk ve Türklerin Saklı Tarihi, Türk Tarih Tezinden Türk-İslam Sentezine ve Cumhuriyet Tarihi Yalanları 1 

2011 yılında Cumhuriyet Tarihi Yalanları 2

2012-2014 yıllarında Akl-ı Kemal, Atatürk’ün Akıllı Projeleri 1-2-3-4-5

2013 yılında El-Cevap (Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarih Tezlerine  El-Cevap)

2015 yılında Panzehir ve Vaiz: Öteki’ Mehmed Akif

Yazdığı eserlerle tüm tarihin yalanlarını, bizlere yanlış anlatılan tarihin doğrusunu öğrenmemizi sağlayan bu yazarın, kitaplarını okumadan gerçek bir tarihçiyim dememeniz gerekir.

Tarihi iyisiyle de kötüsüyle de öğrenmeniz gerekir.