Parlamento Tarihi Hakkında Bilinmeyenler

tarafından
13
Parlamento Tarihi Hakkında Bilinmeyenler

Parlamento Tarihi’nden Dr. Paul Seaward ve Dr. Emma Peplow, İngiltere’nin ilk parlamentosundan ilk Commons Konuşmacısına ve milletvekillerinin konusuna ve harcamalarına kadar parlamentonun evleri hakkında muhtemelen bilmediğiniz konular ortaya koyuluyor.

Konuşmacı olmak bazen tehlikeli bir iş oldu…

Konuşmacının görevini üstlendiği ilk kişi 1376’da Sir Peter de la Mare idi. Konuşmacı tam anlamıyla Konuşmacıydı – işini krala ve efendilere anlatmak olan Commons Evi’nin sözcüsü (en büyüğü) kraldan sonra güçlü insanlar) Commons kendileri ve önerileri hakkında ne düşünüyordu.

Öyleyse, bazılarının sıcak suya girmesi şaşırtıcı değil: de la Mare çalışmaları nedeniyle hapse atıldı. Yakında güçlü olan, tercih ettikleri adayın Konuşmacı seçildiğinden emin olmaya çalıştı. Bununla birlikte, sonuç olarak, önümüzdeki 150 yıl boyunca seçilen erkeklerin çoğu büyük bir hizip veya diğerine yakındı ve titanik güç mücadeleleri sırasında sersemce sona erdi. 1394-1535 yılları arasında Yedi Konuşmacı idam edildi, savaşta öldürüldü veya öldürüldü.

 Her zaman bir aziz olmak zorunda olmadığına rağmen

İş hala rahatsız edici olsa da, 1535’ten sonra işler biraz daha az şiddetli bir hal aldı. 18. Yüzyılın Konuşmacısı Sir John Cust’un ölümünün, “olağan doğa çağrıları” için bile, ev otururken sandalyeden çıkamayacağı gerçeği ile ortaya çıktığı söylendi.

Konuşmacının bugünlerde milletvekili olmasına rağmen, evin oturduğu sırada sandalyede kalması gerekmemekle birlikte, parti politikacıları arasında sürekli bir savaşa başkanlık etmek hala zor bir iştir. Bir azizin sabrı deneyebilirsiniz, ama sadece bir Konuşmacı aslında oldu bir aziz – Sör Thomas More Henry VIII kilisenin başı olması ilan yemini reddetmek için 1535 yılında idam edildi.

İlk parlamento’ bir araya geldiğinde kimse gerçekten söyleyemez

Parlamentonun ne demek istediğine bağlı. Krallar, eskiden beri, ülkedeki en güçlü insanları kendilerine tavsiyelerde bulunmak ve zor sorunları tartışmak için bir araya getirdiler.

Yerel toplulukların temsilcileri ile biz gibi bugün de tanıyabilir şeyler – – Birçok tarihçi ilk gerçek parlamentoları derdi 13. yüzyılda oldu ve tarafından çağrılan 1265 önemli parlamentolarına dikkat çekmek sevdim Simon de Montfort veya 1295, Edward I. tarafından çağrıldı.