Adolf Hitler

tarafından
31
Adolf Hitler

 20 Nisan 1889, da Avusturya da Dünyaya gelen Adolf Hitler, Nazi Partisi lideridir. 30 Ocak 1933 de Şansölye olarak görev yapmıştır. 

Hitler Neden Önemliydi?

Hitler, olumlu bir yargıya işaret etmeyen bir terim olarak, tarihi öneme sahipti çünkü eylemleri dünyanın gidişatını değiştirdi. 50 milyondan fazla insanın ölümüyle sonuçlanan II. Dünya Savaşı’nın başlamasından sorumluydu . Ayrıca uzatılması yol açtı Sovyetler Birliği , Doğu merkez ve Balkan Avrupa’da ‘ın iktidar, eninde sonunda kontrolü sağlamak için bir komünist hareketi etkin Çin ve uzak batı Avrupa’dan ve doğru gücün belirleyici desantralize ABD ve Sovyetler Birliği. Ek olarak, Hitler devletin sponsor olduğu altı milyon Yahudi ve milyonlarca insanın öldürülmesinden sorumlu olan Soykırımdan da sorumluydu. 

hitler

Hitler’in İktidara Yükselmesi Nasıl Oldu?

Hitler’in iktidara gelmesi, Nazi Partisi olan Alman İşçi Partisi’ne katıldığında 1919’a kadar izlerini sürüyor . Oratörlük becerileri ve propaganda kullanımıyla kısa sürede lideri oldu. Hitler, Büyük Buhran sırasında huzursuzluktan yararlanarak ülke çapında popülerlik kazandı ve 1932’de başkanlık yarışına ikinciliği getirdi. Hitler’in çeşitli manevraları kazanan Paul von Hindenburg’la sonuçlandı ve Ocak 1933’te kendisine şansölye atadı. Ertesi ay Reichstag ateşi meydana geldi ve tüm özgürlük güvencesini geçersiz kılan bir kararname için bir mazeret sağladı. Ardından 23 Mart’ta Yasaklama Yasası Hitler’e tam yetki vererek geçti. Hindenburg 2 Ağustos 1934’te öldüğünde, şansölye ve başkanlık birleştirildi ve Hitler Führer (“lider”) olarak görevini sürdürdü .

Hitler II. Dünya Savaşını Neden Başlattı?

Hitler, Alman halkını yeniden birleştirme arzusundan ve Almanların ekonomik olarak kendi kendine yeterli ve askeri olarak güvende olmalarını sağlayacak olan “yaşam alanı” olan Lebensraum’u takip etme arzusundan büyük ölçüde etkilenen bölgesel genişleme tutkusu taşıyordu . Bu tür hedefler, I. Dünya Savaşı‘nı sona erdiren Versay Antlaşması’nın sert şartlarına sert bir şekilde vuran Almanya’daki birçok kişi tarafından desteklendi . Çeşitli yollarla 1938–39’da Avusturya’ya ve Çekoslovakya’ya çok az direnç göstererek ekleyebildi . Sonra 1 Eylül 1939’da Almanya , Fransız ve İngiliz garantili Polonya’yı işgal etti.askeri destek böyle bir olay meydana gelirse. İki gün sonra, her iki ülke de II.Dünya Savaşı başlatarak Almanya’ya savaş ilan etti.

Adolf Hitler Nasıl Öldü?

Sovyet birlikleri Berlin’in kalbine girerken , Hitler 30 Nisan 1945’te yeraltı sığınağında intihar etti. Ölümünün şekli hakkında bazı spekülasyonlar olmasına rağmen, kendisini vurduğu yaygın olarak inanılmaktadır. Yakın zamanda evlendiği Eva Braun da kendi hayatını aldı. İsteklerine göre, her iki ceset de yakıldı ve gömüldü. Neredeyse hemen, ancak, komplo teorileri başladı. Sovyetler başlangıçta Hitler’in ölümünü doğrulayamadıklarını ve daha sonra yaşadığına dair söylentileri yaydıklarını iddia ettiler. Daha sonraki raporlara göre, Sovyetler, diş kayıtlarıyla tespit edilen yanık kalıntılarını geri kazandılar. Hitler’in cesedi, 1970’de saçılan küllerle birlikte çıkarılıp yakılmadan önce gizlice gömüldü.